תפסן כדורי מודפס בתלת מימד מתכתי

כלי קצה חזקים וקלים בעזרת עיצוב גנרטיבי

הקונספט של יישום זה עוצב על ידי מהנדסי יישומים ב-UltiMaker להציג אחת מהדרכים הרבות שבהן טכנולוגיית FFF מתכתית יכולה לשפר תהליכים קיימים.

הצוות שלנו השתמש בניסיונם בעבודה לצד שותפים במגוון רחב של תעשיות שונות כדי לזהות מקרה שימוש יקר ערך המנצל את היתרונות הייחודיים של הדפסת מתכת על מדפסות UltiMaker.

האתגר

כלי קצה לזרוע (EOAT) צריכים להיות חזקים תוך שמירה על משקל קל. מסה מיותרת יכולה להפחית את כושר הנשיאה ומהירות התנועה של הציוד הרובוטי. EOAT כבד ואיטי יותר יכול לפגוע בתפוקת הייצור.

סוג זה של EOAT מורכב משני אמצעי קצה מותאמים אישית המותקנים על שתי זרועות הזזה. משטחי האחיזה מקיפים אובייקטים כדוריים משני הקצוות, ומבטיחים את המוצר במהלך פעולות לקיחה והנחה.

כוס יניקה נוספת מותקנת בתעלה העליונה כרכיב מדף המראה שילוב מלא עם אביזרי ייצור זמינים בשוק.

כלי קצה זה (EOAT) היה צריך להיות חזק תוך שמירה על משקל קל. לכן, נעשה שימוש בטכנולוגיית MFFF בשילוב עם עיצוב גנרטיבי.

הפתרון

המבנה של חלק קונספט זה אופטימיזציה באמצעות תוכנת העיצוב הגנרטיבי Autodesk® Fusion 360®.

בהתבסס על סט של מגבלות גאומטריות קבועות כגון צורת הפריט שנאסף, גיאומטריית בסיס החיבור ומיקום כוס היניקה, התוכנה הצליחה להפחית משמעותית את משקל החלק ועדיין לעמוד בעקרונות העיצוב של MFFF.

מסה מיותרת בחלק זה של כלי קצה לזרוע יכולה להפחית את כושר הנשיאה ומהירות התנועה של הציוד הרובוטי.

התוצאה

התוצאה היא חלק קל משקל וקל להדפסה. בזכות תוכנת העיצוב הגנרטיבי שבה השתמשו, לחלק יש תעלת אוויר פנימית שנוצרה בזווית של 45 מעלות ובקוטר של פחות מ-8 מ"מ, כך שהיא מספקת מעבר חופשי ממכשולים מבלי להזדקק לתומכים פנימיים להדפסה.

מעוניינים בהדפסת תלת-ממד במתכת?

חלק זה מציג את הדרכים הרבות שבהן הדפסת תלת-ממד במתכת יכולה להשיג תוצאות פורצות דרך בייצור אב-טיפוס פונקציונלי מנירוסטה..

יישומים נוספים למתכת

כלי להרכבת מנוע
תופסן כדורי
תופסן ואקום
רוצים לשמוע עוד על הדפסת מתכת?
השאירו פרטים ונחזור אליכם עם הפתרון המושלם