החומר החדש ביותר ל-Factor 4: הדפסת תלת-ממד תעשייתית עם PPS CF

עם השקת ה-UltiMaker Factor 4 הושק גם חומר חדש להדפסת תלת-ממד: UltiMaker PPS CF.

ברגע שתרימו חלק עשוי מ-PPS CF, תבחינו שהחומר הזה שונה. הקישו עליו והקשיחות והצפיפות שלו גורמות לו לרטוט כמו מתכת.

הצליל המתכתי הזה נגרם גם על ידי המבנה הגבישי של PPS, שבו סידור מולקולרי מוגדר היטב תורם לתכונות האקוסטיות המיוחדות שלו.

מעבר לכך, UltiMaker PPS CF מתאים להנדסה מדויקת, עם עמידות גבוהה – וכל זאת תוך היותו חלופה חסכונית למתכות יוקרתיות ו-PEEK. החבר החדש ביותר במערך החומרים של UltiMaker, הוא מביא שדרוגים משמעותיים ליישומים שונים בתעשיות הרכב, התעופה, הביטחון ועוד.

בואו נבחן מקרוב את תכונות החומר ואת דוגמאות של חלקי קצה עשויים PPS CF שעוזרים למהנדסים ויצרנים לחסוך זמן וכסף.

עמידות קיצונית להדפסת תלת-ממד תעשייתית עם PPS CF

בעולם הייצור התעשייתי, עמידות היא בראש סדר העדיפויות.

PPS CF (פוליפנילן סולפיד, מחוזק ב-10% סיבי פחמן) נועד לעמוד בסביבות הקשות ביותר, ומציע עמידות כימית יוצאת דופן, עמידות לחום ויציבות ממדית. חומר בעל ביצועים גבוהים זה מבטיח שהאב-טיפוס התעשייתי שלכם או חלקי הקצה הפונקציונליים שלכם ישמרו על שלמותם לאורך זמן, אפילו בתנאים התובעניים ביותר.

העמידות הכימית של PPS CF הופכת אותו לאידיאלי ליישומים החשופים לחומרים מאכלים. בין אם זה בסביבות הקשות של תעשיית עיבוד הכימיקלים או ברכיבים של תעשיית הרכב החשופים לנוזלים קשים, PPS CF נשאר עמיד. החוזק שלו מבטיח שהחלקים שלכם לא יתפרקו או ייכשלו בטרם עת, ומספקים פתרון חומרי אמין עליו יצרנים יכולים לסמוך.

יציבות ממדית חשובה באותה מידה בייצור מדויק. PPS CF שומר על צורתו וגודלו גם תחת עומס מכני משמעותי ותנודות טמפרטורה. תכונה זו חיונית להבטחת התאמה מושלמת של רכיבים ולפעולה תקינה שלהם כפי שתוכנן. עם PPS CF, מהנדסים ומעצבים יכולים להשיג תוצאות עקביות ואמינות, ולהפחית את הצורך בכיול חוזר תכוף או בהחלפת חלקים.

כעת, נפנה לתכונה בולטת נוספת של PPS CF – עמידותו לחום.

דיוק בטמפרטורות גבוהות עם UltiMaker PPS CF

UltiMaker PPS CF פותח דלת לעולם חדש של יישומי הדפסת תלת-ממד. תוכנן במיוחד לשימוש עם UltiMaker Factor 4 וליבת ההדפסה HT, חומר מתקדם זה מספק את הדיוק והאמינות הנדרשים לתעשייה של היום. כחומר תרמופלסטי חצי גבישי, UltiMaker PPS CF מתגאה בטמפרטורת סטיית חום העולה על 230 מעלות צלזיוס לאחר ההדפסה, מה שהופך אותו לבחירה יוצאת דופן ליישומים בטמפרטורות גבוהות.

בתחום ההנדסה המדויקת, סבילות לטמפרטורה היא גורם קריטי. היכולת של UltiMaker PPS CF לשמור על שלמות מבנית בטמפרטורות מעל 230 מעלות צלזיוס מבטיחה שהחלקים המודפסים שלכם יפעלו בצורה אמינה בסביבות תרמיות תובעניות. זה הופך אותו לאידיאלי ליישומים בתעשיות הרכב והתעופה, שבהן רכיבים נתונים לשגרה לחום גבוה. החל מחלקי מנוע ועד לרכיבים מתחת למכסה המנוע, PPS CF מספק את היציבות והביצועים הדרושים לעמידה בתקנים התעשייתיים המחמירים.

העמידות הכימית היא סימן היכר נוסף של UltiMaker PPS CF. חומר זה חסין בפני נזק מממסים מתחת ל-200 מעלות צלזיוס, מה שהופך אותו מתאים לשימוש בסביבות כימיות אגרסיביות. בין אם משתמשים בו בציוד עיבוד כימי או בחלקים החשופים לחומרי ניקוי קשים, UltiMaker PPS CF שומר על עמידותו ושלמותו. עמידות כימית זו מתורגמת לחלקים עמידים לאורך זמן הדורשים החלפה בתדירות נמוכה יותר, ומשפרת את היעילות הכוללת ומפחיתה זמני השבתה.

בהתאם לתקן UL94 V0 לעמידות בפני להבות, PPS CF מספק שכבת בטיחות ואמינות נוספת. עמידות בפני להבות היא קריטית ביישומים שבהם קיימת סכנת אש, כמו בתעשיות האלקטרוניקה והתחבורה. העמידות של PPS CF לתקן זה מבטיחה שהחלקים שלכם לא רק מתפקדים היטב אלא גם תורמים לסביבת עבודה בטוחה יותר.

ההתאמה של UltiMaker PPS CF עם ה-Factor 4 וליבת ההדפסה HT מרחיבה את השימושיות שלו בהנדסה מדויקת. אינטגרציה זו מאפשרת יצירת חלקים מפורטים ומדויקים במיוחד, מה שמצמצם את מרווח הטעות ומבטיח שכל רכיב יעמוד במפרט המדויק. עבור מהנדסים ומעצבים, משמעות הדבר היא ביטחון רב יותר בתהליך הייצור ובמוצר הסופי.

על ידי שילוב UltiMaker PPS CF בפרויקטים ההנדסיים המדויקים שלכם, אתם פותחים אפשרויות חדשות בהדפסת תלת-ממד. השילוב של עמידות לחום גבוה, עמידות כימית ועמידות בפני להבות של חומר זה מבטיח שהחלקים שלכם יהיו לא רק מדויקים אלא גם חזקים ואמינים. זהו כלי עוצמתי עבור אלה הדורשים את הסטנדרטים הגבוהים ביותר בעבודתם.

תחליף אידיאלי לחלקים עשויים מתכת או PEEK

UltiMaker PPS CF מציע חלופה משכנעת לחומרים מסורתיים כמו פלדה ואלומיניום. המשמעות היא שניתן לנצל את היתרונות של ייצור תוספתי, כולל הפחתת משקל, הפחתת פסולת וחופש עיצוב מלא, בזכות התאימות שלו לתומכים מסיסים. התוצאה היא פתרון רב-תכליתי וחסכוני שלא מתפשר על הביצועים.
 
הפחתת משקל היא יתרון משמעותי בתעשיות רבות, במיוחד בתעשיות הרכב והתעופה, שבהן הפחתת משקל יכולה להוביל ליעילות דלק משופרת ולהפחתת פליטות. המבנה המחוזק של PPS CF מספק את החוזק הנדרש ליישומים שונים תוך הפחתה משמעותית במשקל בהשוואה לחלקי מתכת. זה הופך אותו לבחירה מצוינת לרכיבים שבהם כל גרם חשוב, ומאפשר ליצרנים להשיג את יעדי הביצועים שלהם בצורה יעילה יותר.
 
הפחתת פסולת היא יתרון נוסף של שימוש ב-PPS CF בייצור תוספתי. שיטות ייצור מסורתיות כרוכות לעיתים קרובות בפסולת חומר משמעותית, במיוחד בעת עיבוד חלקי מתכת. לעומת זאת, הדפסת תלת-ממד עם PPS CF היא תהליך תוספתי, שבו בונים את החלקים שכבה אחר שכבה רק היכן שהחומר נדרש. זה לא רק ממזער פסולת, אלא גם מפחית עלויות חומר והשפעה סביבתית, ומתיישר עם שיטות ייצור בר-קיימא.

אחת התכונות הבולטות של PPS CF היא התאימות שלו עם תומכים מסיסים, כמו UltiMaker PVA. תאימות זו מאפשרת חופש עיצוב מלא, ומאפשרת למהנדסים ליצור גיאומטריות מורכבות וחלקים מסובכים שקשה או בלתי אפשרי לייצר בשיטות חיסוריות – וכך נפתחות אפשרויות חדשות לחדשנות ואופטימיזציה.

PPS CF מציג גם חלופה בת-קיימא ל-PEEK, תרמופלסטי בעל ביצועים גבוהים הידוע בחוזקו ובעמידותו לתנאים קיצוניים. בעוד ש-PEEK הוא יעיל מאוד, הוא יכול להיות יקר ומאתגר להדפסה בתלת-ממד. לעומת זאת, PPS CF מציע יתרונות דומים באריזה חסכונית וידידותית למשתמש יותר. קלות ההדפסה והביצועים האמינים שלו הופכים אותו לאופציה מושכת ליצרנים המחפשים לאזן בין עלות לאיכות.

שילוב UltiMaker PPS CF בתהליכי הייצור שלכם מאפשר לנצל את הטוב משני העולמות: החוזק והעמידות המסורתיים המשויכים למתכות והגמישות והיעילות של ייצור תוספתי. התכונות הייחודיות של חומר זה מבטיחות שתוכלו לייצר חלקים באיכות גבוהה ואמינים ללא החסרונות של חומרים קונבנציונליים.

עבור יצרנים ומהנדסים בתעשיות שונות, UltiMaker PPS CF מייצג צעד משמעותי קדימה. הוא מספק הזדמנויות חדשות לחדשנות ואופטימיזציה של הייצור תוך שמירה על חסכוניות ואמינות.

3 דוגמאות ליישומי הדפסת תלת-ממד עם PPS CF

אחיזות להובלה

אחיזות מודפסות בתלת-ממד פופולריות בתעשיית המזון והאריזה. גיאומטריות האריזה יכולות להשתנות לעיתים קרובות, מה שדורש התאמה מהירה של האחיזות – לפעמים לאורך כל קו הייצור. אחיזות אלו מציגות את היתרונות של הדפסה בשני חומרים, המשלבת TPU גמיש ו-PPS CF קשיח. המשמעות היא שכלי הקצה לזרוע יעמדו בשימוש לטווח ארוך, תוך הגנה על המוצר במהלך ההובלה. יתרון גדול נוסף הוא שכאשר ה-TPU נשחק, המפעילים יכולים לקבוע לוח זמנים לתחזוקה להחלפת הרכיב. המשמעות היא שהרכיב לא פשוט נשבר וגורם להפרעה בלתי צפויה בקו הייצור.

מחבר להובלה אווירית

מחזיק זה משמש להידוק בטוח של מטען אווירי או לאחסון בטוח של רכיבים באריזות מטען אווירי. בהתאם לכך, הוא חייב להיות עמיד לטמפרטורה, חזק ויציב מאוד, ועמיד לכימיקלים – דרישות יישום שכולן מתקיימות עם PPS CF. יתרון נוסף של ייצור תוספתי הוא שהעיצוב יכול להיות מותאם שוב ושוב, וכל הגרסאות יעמדו בתעודות הנדרשות בזכות החומר שבו משתמשים.

שסתום משאבה בלחץ גבוה

שסתום משאבה זה מותקן ברכבת להעברת נוזלים או כימיקלים. אך מאחר שהפך לרכיב מיושן (כבר לא מיוצר), היה צורך להחליף את כל הרכבת המשאבה – מה שהיה עולה כ-5,000 אירו. באמצעות PPS CF, ניתן כעת להדפיסו בתלת-ממד, כך שהוא עדיין עומד בתקן UL94 V0 לאי דליקות וגם לשימוש עם חומצות חמות.

רוצים לשמוע עוד על החומר ועל מדפסת Factor 4?
השאירו פרטים ונחזור אליכם ונקבע הדגמה בחדר דמו שלנו