אודות

נחלת בנימין 57 – המקום בו הכל התחיל

כאן בלב תל אביב, שנת 1937, חברת מפעיל עשתה את צעדיה הראשונים כחנות ריהוט וציוד משרדי בבעלותם של יהודית וד"ר לאופולד צבילינגר. יזמים בנשמתם ויבואנים פורצי דרך, אשר הניחו את אבן הפינה לעולם המיכון והמחשוב המשרדי הישראלי שאנו מכירים כיום.
מאז חלפו כ-85 שנים. מכונות הכתיבה ומכונות החישוב המיתולוגיות הוחלפו בטכנולוגיות חדשות, דור המייסדים בחברה המשפחתית פינה את מקומו לדור השני אשר ביסס את מעמדה כחברה מובילה ואילו הדור השלישי, הפך את מפעיל לחברה טכנולוגית חדשנית, הנהנית ממנועי צמיחה עוצמתיים.

סינרגיה של פתרונות – חטיבות החברה

מפעיל מעמידה לרשות לקוחותיה מעטפת של פתרונות מתקדמים בתפירה אישית.
כספקית Tier 1 במרבית עולמות התוכן בהם היא פועלת, החברה מייבאת ומשווקת מוצרים ומערכות פרימיום מתוצרת היצרנים המובילים בעולם, באמצעות 5 חטיבות עסקיות:

 • הדפסה ארגונית חכמה
  פתרונות ניהול, ניטור וייעול משימות ההדפסה בארגונים וחברות.
 • דפוס תעשייתי מקצועי
  פתרונות ייצור והדפסה דיגיטלית תעשייתית לעולמות ההדפסה הבדידה והפורמט הרחב, ספקית מרכזית למגזר בתי הדפוס מכוני ההעתקות כמו גם לחדרי הפקה בארגונים גדולים.
 • מדפסות ברקוד
  בכפר גלובלי בו שינוע סחורות הוא המפתח להצלחה עסקית, מדפסות הברקוד וקוראי הברקוד של מפעיל הם הדרך ליעילות ארגונית.
 • מחשבים ניידים וציוד היקפי
  מפעיל היא מפיצה ראשית של המחשבים הניידים מבית Toshiba-dynabook ומשמשת One stop shop למכירה, שירות ותמיכה במחשבים ניידים ונייחים, מדפסות, מקרנים, שרתים וציוד היקפי של המותגים המובילים בעולם, באמצעות חברת הבת א.נין-נון.
 • מדפסות תלת ממד
  מפעיל היא החלוצה בישראל בשיווק מדפסות תלת-ממד שולחניות, מקצועיות ותעשייתיות וחומרי גלם למדפסות מתקדמות אלו, המשמשות ליצירת אבות טיפוס ולהדפסת סדרות ייצור קצרות ובינוניות במגוון טכנולוגיות.

מורשת משפחתית של מקצועיות ושירות

פתרונות מקיפים המשתלבים בשלמות בתהליכי העבודה ובמערכות המחשוב של הלקוחות, מספקים להם יתרון עסקי בשוק תחרותי ויוצרים חוויית לקוח מיטבית, הם חלק מה-DNA של מפעיל.
צוות החברה, אנשי פיתוח, טכנאים, אנשי שירות ואנשי מנהלה, מלווה את הלקוחות משלב אפיון הצרכים ותכנון הפתרון, דרך ההתקנה וההטמעה של המערכות המובילות בעולם ועד מתן שירותי תמיכה מקצועיים.
כל זאת, באמצעות חטיבת הפתרונות הייחודית של מפעיל ומערך שירות יעיל בפריסה ארצית.

85 שנות חדשנות – וזו רק ההתחלה

חברת מפעיל מעולם לא נחה על זרי הדפנה.
למרות מעמדה המוביל בעשרות שנות פעילותה מפעיל מקפידה להעמיד לרשות לקוחותיה את הפתרונות הטכנולוגיים החדשניים והחכמים ביותר לאותה עת.
ככל שחולפות השנים, החתירה המתמדת לחדשנות ומצוינות טכנולוגית מתעצמת והולכת וכיום, מפעיל משמשת מרכז ידע לפתרונות מתקדמים לניהול, שליטה ובקרה בעולמות ההדפסה והמחשוב הארגוני בקרב חברות וארגונים מכל מגזרי המשק.

הסיפור שלנו

1937 – ד"ר צבילינגר מייסד את מפעיל

חברת מפעיל החלה את דרכה בתל אביב, כחנות ריהוט וציוד משרדי בבעלותם של יהודית וד"ר לאופולד צבילינגר. יזמים בנשמתם, אשר ייבאו מיכון משרדי מאירופה והמציאו מכונה חדשנית לרישום הנהלת חשבונות לשימוש הבנקים, עם ניירות מיוחדים ושירות לאחר מכירה. כך, בני הזוג צבילינגר הניחו את אבן הפינה לעולם המיכון והמחשוב המשרדי הישראלי שאנו מכירים כיום.

מפעיל תורמת לצמיחת המגזר העסקי במדינה הצעירה

בשני העשורים הראשונים לפעילותה, מפעיל ייבאה, שיווקה וסיפקה שירות ותמיכה טכנית למכשור משרדי כגון מכונות כתיבה Hermes ומכונות חישוב Monroe – מהמותגים המובילים והחדשניים באותה עת.
כבר אז, ממש כמו היום, כל לקוח זכה לאפיון צרכים מדויק ולשירות אישי וכל מכונה לוותה בתמיכה טכנית לאחר המכירה. לכן, אין זה מפתיע שבעלי עסקים רבים בחרו במפעיל כשותפה לדרך.

הדור השני לוקח את המושכות

בתחילת שנות ה-70' נציגי הדור השני השתלבו בהנהלה, אך למרות היותה חברה משפחתית, מפעיל הקפידה להציב בראשה, כבר אז, מנכ"ל מקצועי אשר הפך את החברה לראש גשר לטכנולוגיות חדשניות.
בעשור זה, מפעיל הציגה מודל התקשרות ייחודי ויצירתי: תשלום ע"פ פעימות ושיווקה לראשונה מכשיר שחולל מהפכה בתקשורת העסקית דאז: הפקסימיליה.

מפעיל כובשת את שוק מכונות הצילום עם Ricoh

במהלך שנות ה-80', מפעיל החלה לייצג בישראל יצרנית מכונות צילום יפנית אנונימית: Ricoh. ההחלטה העסקית הנועזת התגלתה כמוצלחת במיוחד בזכות איכות המוצרים, הגב החזק של מפעיל ומערך השירות היעיל. כך, תוך זמן קצר, חברת מפעיל והמותג Ricoh כבשו בסערה את צמרת מכירות מכונות הצילום בישראל.

שנות ה-90' – הנפקה בבורסה ושיווק המותג Toshiba

בעשור זה, מפעיל הונפקה בבורסה הישראלית והפכה ליבואנית ולמשווקת מחשבים ניידים ומכונות צילום מבית Toshiba. כמו תמיד, השילוב בין המוצרים החדשניים והאיכותיים של Toshiba ומערך השירות המקיף של מפעיל, הופכים את Toshiba למותג מבוקש במגזר העסקי, המשווק ע"י חברת מפעיל עד עצם היום הזה.

רכישת נין נון ומעבר לפתרונות IT

בתחילת שנות ה-2000, מפעיל עברה שינויים ארגוניים ועסקיים, חזרה להיות חברה פרטית בעלת אופי משפחתי וחדרה לתחום חדש, מתפתח ומבטיח: פתרונות IT.
במסגרת זו, רכשה את חברת א נין נון שחיזקה את אחיזתה של החברה בשוק הIT, העמיקה את שיתוף הפעולה עם הענקית HP והגדילה את נתח המדפסות הארגוניות בישראל.  מהלכים עסקיים נועזים אלו הכו גלים בשוק המדפסות התחרותי והובילו את מפעיל לפיתוח "Total Office Solution" – תפיסה שיווקית חדשה, המספקת ללקוחות החברה מענה כולל לצורכי ההדפסה, תוך חיסכון בזמן ובכסף ע"י ניהול שליטה ובקרה של ההדפסות בארגון.

הדור השלישי ומנועי הצמיחה

מושכות הניהול הועברו אל בני הדור השלישי – שלי שחר, וגיא צבילינגר. בהובלתם, חברת מפעיל המציאה את עצמה מחדש ויישמה אסטרטגיה שכללה פיתוח מנועי צמיחה עוצמתיים במגוון תחומי פעילות: הקמת חטיבת מדפסות תלת-ממד, חטיבת הדפוס המקצועי, הרחבת סל פתרונות המחשוב, הרחבת תחום פתרונות ההדמיה ועוד.

מפעיל – 80 השנים הבאות

יושרה, הגינות, חדשנות ומשפחתיות – הערכים שליוו את מפעיל ב-80 שנותיה הראשונות, ימשיכו ללוות אותה גם ב-80 השנים הבאות.
ערכים אלו, יחד עם היכולות המוכחות של החברה להתאים את עצמה לשוק טכנולוגי דינמי, לבחור מותגים בינלאומיים איכותיים ולהציע ללקוחותיה ערך מוסף ומגוון פתרונות המלווים במערך פיתוח, שירות ותמיכה ללא תחרות – כל אלו מאפשרים למפעיל לצעוד בביטחון ובגאווה לעבר העשורים הבאים וליהנות מצמיחה מהירה ועקבית, בסביבה עסקית רוויה ותחרותית.

חברת Nin Nun

נין נון בית של מותגים

א. נין נון מבית מפעיל, מייצגת בישראל את מותגי המחשוב המובילים בעולם. החברה היא אינטגרטורית של Apple עם רמת ההסמכה הגבוהה ביותרASE –  Apple Solution Expert והסמכת power של חברת HP. בנוסף, א. נין נון היא משווקת מורשית של Ricoh, Dell, LG,Lenovo, Asus, Microsoft, Philips AOC NVidia  Ultimaker ועוד.  כך אתם נהנים, תחת קורת גג אחת, ממגוון אפשרויות בחירה, מהתאמה מושלמת לצרכים ולתקציב העומד לרשותכם.

סל מוצרים רחב

א. נין נון היא One stop shop אשר מעמידה לרשותכם סל פתרונות רחב ומלאי מוצרים זמין לכל צורכי המחשוב וההדפסה בעסק.
הצוות עתיר הניסיון של א. נין נון, אשר מעורה היטב בצרכים של עסקים בכל ענפי המשק ועובר הסמכות מקצועיות שוטפות, יסייע לכם באפיון המוצרים והפתרונות האופטימליים לצרכים העסקיים שלכם:
החל ממחשבים ניידים ומחשבים נייחים עם אפשרות להתאמה ייעודית לפי דרישה, תוכנות, שרתים, טאבלטים ו-Workstations, דרך סורקים, מדפסות, מדפסות תלת-ממד, מקרנים, מסכים, כרטיסי מסך עוצמתיים ופתרונות מקיפים כהקמת חדרי ישיבות המאובזרים בטכנולוגיות ה-Video Conference העדכניות ביותר, המתממשקות לתשתיות התקשורת שברשותכם.

חברה מבית טוב 

א. נין נון היא חברת בת של מפעיל – החברה המובילה והוותיקה בישראל בתחומי המחשוב וההדפסה. כך אתם נהנים מהגב החזק של מפעיל,  אשר בא לידי ביטוי בידע ובניסיון באפיון צרכים ובהתאמת חבילות שירות לעסקים מכל מגזרי המשק, ממוקד שרות ייעודי , הזמנת טכנאי לאתר הלקוח , מחשב חילופי, איסוף המחשב למעבדה, במידת הצורך, והחזרתו אליכם  – וכל זאת בליווי צוות ייעודי של א. נין נון שעומד לרשותכם במוקד שירות זמין ויעיל  ומערך לוגיסטי בפריסה ארצית .

ליווי יעוץ ועד מכירה

מאז הקמתה לפני למעלה מ-80 שנה, א. נין נון הייתה גורם מוביל ומשמעותי בתחום פעילותה. לאחר המיזוג עם מפעיל, נוצר מרכז ידע ייחודי מסוגו בישראל בתחום פתרונות המחשוב וההדפסה לארגונים. במסגרת זו א. נין נון מלווה ומייעצת לחברות ועסקים ביישום והטמעת טכנולוגיות מתקדמות המספקות להם יתרון תחרותי לעסקים בצמיחה ובהנגשת טכנולוגיות עדכניות להעצמת התלמידים והמורים ולקידום החינוך בישראל.

מותגים