הצבא פונה להדפסת תלת מימד

הצבא מחפש באופן קבוע דרכים להישאר בקדמת הטכנולוגיה, שילוב הדפסת תלת מימד במגזר הביטחוני היא אחת הדרכים שבהן הם עושים בדיוק את זה.

הדפסת תלת מימד נמצאת בשימוש של יחידות צבאיות במדינות שונות בכל רחבי העולם.

הם יוצרים הכל, החל מחלקי חילוף לכלי רכב, ספינות וכלי טייס, כמו גם עיצובים חדשים לציוד בטיחות הנלבש על ידי החיילים ועד לאבי טיפוס לנשק, ציוד רפואי, ואפילו מסלולים ובונקרים.

טכנולוגיית הדפסת תלת מימד מחוללת מהפכה בדרך שבה צבאות ברחבי העולם רוכשים ומתחזקים את הציוד שלהם.

בעתיד, הדפסת תלת מימד תהפוך לנפוצה עוד יותר בצבא, כאשר הטכנולוגיה תשמש להדפסת כל דבר, החל מנשק ותחמושת ועד למזון ולציוד רפואי.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של הדפסת תלת מימד הוא האפשרות  לייצור לפי דרישה, מה שאומר שצבאות יכולים להדפיס את הפריטים שהם צריכים כשהם נזקקים לכך.

זה יכול להיות שימושי במיוחד במצבי לחימה כאשר הזמן הוא חיוני ושרשרות האספקה המסורתיות משובשות.

השימוש בהדפסת תלת מימד בצבא מאפשר לצבא להיות עצמאיים יותר ולשמור על בטחון שדה.

עם מדפסות תלת מימד, צבאות יכולים להדפיס חלקי חילוף ורכיבים לציוד שלהם, במקום להסתמך על ספקים חיצוניים או להחזיק מלאים שמתיישנים ותוספים שטחי נדלן יקרים.

מעבר לכך, זו יכולה להיות יכולת קריטית בזמן לחימה, כאשר כוחות האויב עשויים לנסות לנתק קווי אספקה.

הדפסת חלקי חילוף בתלת מימד לצבא

התמונה מחברת Ultimaker

אחד התחומים שבו הצבא משתמש בהדפסת תלת מימד הוא יצירת חלקי חילוף לכלי רכב יבשתיים, ספינות וכלי טיס.

בעבר, אם יחידה הייתה זקוקה לחלק חדש, היה צריך להזמין אותו מיצרן ולאחר מכן לשלוח אותו לבסיס הצבאי או להטיס אותו לכלי שיט הפרוס בים.

זה יכול לקחת שבועות או אפילו חודשים, במיוחד כשבעיות שרשרת האספקה הנוכחיות מטרידות את העולם כולו ושומרות על חלקים חשובים תקועים בנמלים בגלל מחסור בחלקים ובעיות אספקה שונות.

עם הדפסת תלת מימד, הצבא יכול ליצור את החלקים שהם צריכים באתר בין אם זה בבסיס, בקווי החזית או בים, בתוך שעות או ימים, הם יכולים לשוב לפעול, מה שיכול להיות קריטי באזור מלחמה או באזור שבו נשקפת סכנת חיים.

הודות לטכנולוגיית הדפסת תלת מימד, ניתן לשמור על כלי רכב ומכונות אחרות מחוץ לאפשרות השבתת הכלים כאשר ניתן להדפיס חלק חילוף בתלת מימד כדי להחזיר אותן לשירות.

במקום להוציא אלפי דולרים כדי ליצור חלק יחיד בהתאמה אישית, הם מסוגלים לעצב ולהדפיס אותו בתלת מימד בחומרים קשיחים ומרוכבים, עמידים לחום ולתנאי שטח קשים ואפילו מתכת כדי לחסוך מיליוני דולרים בשנה.

יצירת כלים וג'יגים

התמונה מחברת Ultimaker

הזרועות השונות של הצבא גילו כולם את היתרון של הדפסת תלת מימד בכל הנוגע ליצירת כלים וג'יגים לתיקון ציוד קיים או התקנת חלקים חדשים.

בין אם מדובר בכלי רב שימושי (Multitool) מודפס בתלת מימד שהם יכולים להצמיד לחגורות שלהם או לג'יג'ים שיכולים לעזור להם לחבר להבי מסוק בצורה בטוחה יותר, האפשרויות הן אינסופיות עבור משרדי ההגנה בכל הנוגע לכלים מודפסים בתלת מימד.

הצבא תמיד היה בחוד החנית של הטכנולוגיה, והדפסת תלת מימד אינה יוצאת דופן.

היכולת ליצור במהירות ובקלות כלים מורכבים תוך כדי תנועה במספר שעות בודדות הוא נכס עצום בכל תחום, אבל במיוחד בשדה הקרב שבו הזמן הוא לרוב המהות וחיים תלווים על כף המאזניים.

שימוש בהדפסת תלת מימד לשיפור חוזק ועמידות של ציוד

טכנולוגיית הדפסת תלת מימד נמצאת בשימוש הצבא ליצירת אבות טיפוס ועיצוב ציוד חדש.

טכנולוגיה זו מועילה לצבא מכיוון שהיא מאפשרת יצירה מהירה יותר של אבי טיפוס וזמני אספקה מהירים יותר לשינויי העיצוב והפונקציונליות, בנוסף ניתן להשתמש בהדפסת תלת מימד ליצירת חלקים מותאמים אישית המתאימים לצרכים ספציפיים של ציוד כולל שיפור  זרימת העבודה.

לפעמים זה פשוט כמו תכנון מארזים לציוד קיים כדי לסייע בהגנה עליהם מפני נזקים בלחימה או במהלך שימוש רב. לדוגמה בתמונה למעלה, מארז חזק מודפס בתלת מימד תוכנן כדי להגן על האנטנה מניתוק במהלך שימוש רב ונסיעה דרך מקומות נמוכים וצרים.

ישנן אינספור דרכים שבהן הצבא משתמש בהדפסת תלת מימד כדי לשפר את מהלך העבודה השוטפת של החיילים, כמו להגן על הציוד הקיים תוך הבטחת אורך חיים מיטבי לציוד הנמצא בשימוש על בסיס יומיומי.

מכשירים וציוד רפואי מודפס בתלת מימד לצבא

התמונה מחברת Ultimaker

תחום נוסף שבו הצבא משתמש בהדפסת תלת מימד הוא יצירת ציוד רפואי. זה חשוב במיוחד במצבי לחימה, שבהם הזמן הוא המהות. ציוד רפואי מודפס בתלת מימד ניתן לייצר במהירות ובקלות בשטח, מה שאומר שניתן לטפל בחיילים מהר יותר ולזכות בשרדות גבוהה יותר במצבי לחימה.

מתיקי נשיאה של Epi-Pen, סטטוסקופים בהתאמה אישית ועד צינורות IV, צינורות קנה הנשימה, סדים, גבס, מגני פנים, אטמי אוזניים ועוד הרבה  – יחידות ההגנה ברחבי העולם מוצאות מאות דרכים ליצור מכשירים רפואיים בטכנולוגיית הדפסה תלת מימדית.

בונקרים, גשרים ומסלולים צבאיים מודפסים בתלת מימד

התמונה מצבא ארה"ב

הצבא שיתף פעולה עם חברות כמו ICON כדי להתחיל לבנות צריפים מודפסים בתלת-ממד כדי לאכלס חיילים למשימות שונות. הם גם השתמשו בהדפסת תלת מימד כדי ליצור בונקרים, מבני מסתור של רכבים, דת"קים, גשרים ומבנים במקומות שונים ברחבי העולם כדי לשמש לתמוך ולאכסן אנשי צבא ומכונות בבסיסים כמו גם בשטח.

המבנים הגדולים הללו נוצרים באמצעות מדפסות תלת מימד רובוטיות ענקיות המוציאות בטון.

לאחר שהשימוש הצבאי הסתיים, ניתן להשאיר את הבניינים, הגשרים והמבנים מאחור עבור קהילות מקומיות לשימוש לאחר השלמת המשימה.

התמונה מצבא ארה"ב

כמו כן נוצרים לוחות מסלול לטיסה מודפסים בתלת מימד לשימוש באזורים בהם המסלולים אינם יציבים ומסוכנים מכדי שאנשי צבא יוכלו לנחות בבטחה או בהם אין מסלול כלל ומטוסים צבאיים צריכים לנחות כדי להשלים את משימותיהם או להביא אספקה לכוחות בקרקע.

שימוש בהדפסה תלת מימדית לייצור מדחפים, פתחי כלי רכב ועוד

התמונה מחברת Naval Group

החברה הצרפתית Naval Group הדפיסה מדחף בתלת מימד המורכב מחמישה להבים במשקל 200 ק"ג.

המדחף הותקן בסופו של דבר לאנדרומדה, ספינת ציד למוקשים.

על ידי שימוש בטכנולוגיית הדפסה תלת מימדית הם צמצמו באופן דרסטי את זמן הבנייה וצמצמו למינימום את מספר החומרים המשמשים ליצירת רכיב זה וחסכו אלפי דולרים בתהליך.

התמונה מחברת Naval Group

ארגון המחקר המדע והטכנולוגיה היישומי, (הידוע גם בשם ASTRO America), עבד על פרויקט ה-Jointless Hull עם צבא ארה"ב לפיתוח ואספקת גוף (שמה יעשה?) עבור כלי רכב קרביים.

מטרתם היא שפרויקט זה יעזור להפחית את זמן הייצור ולהוזיל את עלויות הייצור.

הדבר גם יפחית את משקל הרכב ויגדיל את ביצועיו ושרידותו עבור אנשי השירות המאיישים אותם.

יש אינספור דרכים שבהן הצבא פועל כיום לייצור מכונות, ציוד וכלי רכב בטוחים יותר במשקל קל יותר, לשימוש בלחימה וגם בפעולות יומיומיות.

הדפסת תלת מימד מאפשרת גם עיצובים שניתן לתקן במהירות ובקלות, במקום להסתמך על יצרנים חיצוניים ובעיות שרשרת האספקה.

אבות טיפוס ציוד בטיחות עם הדפסת תלת מימד

התמונה מצבא ארה"ב

עבור הצבא, הדפסת תלת מימד פותחת עולם חדש של אפשרויות בתחומים בהם נדרש שיפור פונקציונליות מתמיד, בטיחות ונוחות עבור חברי השירות שלהם.

לדוגמה, General Lattice וצבא ארה"ב התחברו כדי לשפר את ספיגת הפגיעה של קסדת הקרב של הצבא באמצעות הדפסת תלת מימד על ידי שילוב גיאומטריות סריג מתקדמות.

התקווה היא לשפר את ההגנה על החיילים בשטח וסיכוי הישרדות גבוהים יותר לאחר שסבלו מפגיעת ראש. החומרים המודפסים בתלת מימד ייבחנו במצבים אמיתיים כדי לעזור לשפר את העיצוב ובסופו של דבר להתחיל ליישם את השימוש בו בשטח.

בין אם מדובר בעיצובים מחודשים של מגני פנים, מסכות ושאר חלקי ציוד בטיחות, היכולת להדפיס אבות טיפוס בתלת מימד ולבצע התאמות תוך דקות היא חיונית.

העתיד של הדפסת תלת מימד בצבא

התמונה מחברת UltiMaker

בעתיד, טכנולוגיית ההדפסה התלת-ממדית תהפוך למשוכללת ונפוצה עוד יותר, ותהיה לה השפעה טרנספורמטיבית על האופן שבו פועל הצבא.

טכנולוגיית הדפסת תלת מימד מחוללת מהפכה בתעשייה הצבאית בכך שהיא מספקת דרך לייצר במהירות ובזול חלקי חילוף, אבות טיפוס ואפילו מערכות נשק שלמות.

הטכנולוגיה מפתחת תדיר, אך היישומים הפוטנציאליים להדפסת תלת מימד בצבא הם עצומים ועשויים לשנות את הדרך שבה מתנהלות מלחמות והתמודדות עם אסונות טבע בעתיד.

למידע נוסף על מדפסות תלת מימד שבהן משתמשים גופים צבאיים ואיך הפתרונות האלו יכולים להועיל לארגון שלכם פנו אלינו עכשיו ב*9495 ונתאים לכם את הפתרון המושלם

רוצים לראות את הטכנולוגיה בפעולה?
השאירו פרטים ונקבע פגישה בחדר הדמו שלנו