Anouk Wipprecht משחררת שמלת מסכים מודפסת תלת-ממדית הנשלטת ע"י המוח

עוצב עם Onshape, מיוצר עם מערכת HP Jet Fusion 5420W החדשה

שמלה מודפסת תלת מימדית עם שליטה ממוחשבת עם תצוגות המגיבות דרך ממשק מוח-מחשב. יצירת המופת החדשה שמלת מסך, שנוצרה על ידי מעצבת FashionTech ההולנדית אנוק וויפרכט עומדת לצאת במהלך פסטיבל Ars Electronica, ב-6-11 בספטמבר בלינץ, אוסטריה. שמלת המסך המודפס בתלת מימד עוצב באמצעות תוכנת Onshape של PTC ויוצר בטכנולוגיית MJF על ידי HP.

מדידת עומס קוגניטיבי בזמן אמת, שמלת המסך מראה לך כמה גירוי מקבל המוח שלך בכל זמן נתון, וזה הרבה! המונח 'עומס קוגניטיבי' מתייחס לכמות המידע שזיכרון העבודה שלנו יכול לעבד בכל זמן נתון. מה יקרה אם תוכל להראות את העומס הקוגניטיבי שלך לעולם החיצון? מתח מוגבר, עייפות ותסכול מהפעילויות היומיומיות הרגילות שלך יכולים להצביע על כך שעומס קוגניטיבי משפיע על הפעולות שלך. פרויקט זה מראה את המתאמים הישירים בין פעולות וכיצד המוח מגיב אליהן.

ממשק מוח של ScreenDress

כשמלה מודפסת תלת מימדית עם ניטור מוח המוטבעת במסכים, שמלת המסך ששמה המתאים יוצרת דיאלוג בתיווך טכנולוגי בין האדם שלובש השמלה לבין הסביבה. אופנה הופכת לסוג חדש של חיבור הדדי, כזה שנשלט על ידי אותות תת-מודעים ממוחו של הלובש. אותות אלו נקלטים באמצעות חיישן EEG חדשני שיוצר ממשק מוח-מחשב לביש. הממשק משתמש בלמידת מכונה כדי לקבוע את עומס העבודה המנטלי של הלובש. עומס העבודה בא לידי ביטוי בזמן אמת בששת התצוגות המעגליות המתרחבות מהצוואר המפוסל של השמלה.

ככל שעומס העבודה המנטלי של הלובש גדל לקראת הרוויה, כל תצוגה מציגה קשתית ואישון מתרחבים יותר ויותר. זה, בתורו, יוצר מחזה ניכרי של עיניים סביב הלובש אותו. חיישן ה-EEG הוא דיבורית BCI חדשה (מודפסת בתלת מימד), הנקראת Unicorn Headband, שפותחה על ידי NeuroTechcompany g.tec בעזרת המעצב. תוכנת לימוד המכונה שמעריכה את עומס העבודה המנטלי מותאמת לכל לובשת במהלך אימון של שתי דקות כאשר הם לובשים לראשונה את השמלה. לא רק FashionTech, אלא NeuroTech Fashion!

כשהאלקטרוניקה הופכת קטנה יותר ויותר, האפשרויות הפכו אינסופיות בתחילת המאה הזו. מה שניסיתי לעשות ב-20 השנים האחרונות הוא לחבר את הגוף שלנו לאלקטרוניקה, עיצוב רובוטי (אופנתי) וממשקים לבישים. עם זאת, מה זה אומר כשאנחנו יכולים לחבר בגדים טכנולוגיים-אקספרסיים לגופנו, לאותות הגוף ואפילו לרגשות שלנו? אילו דיאלוגים אנחנו יכולים לעורר? זה מה שאני בוחן עם עיצובים כאלה".

עיצוב שמלת מסך

רכיבי שמלת המסך עוצבו בפלטפורמת פיתוח מוצר מקורית בענן  של PTC והודפסו בתלת-ממד על ידי HP Inc. באמצעות פתרון ההדפסה התלת-ממדי של Jet Fusion. כפלטפורמת עיצוב מוצר אמיתית בענן ובעלת תכונות מלאות, Onshape היא כלי אידיאלי עבור חדשנים ומעצבים למימוש הפרויקטים היצירתיים שלהם. הפרויקט הספציפי הזה משתמש ביכולות עיצוב שונות של Onshape, כולל מודלים מעורבים, עיצוב גנרטיבי, סטודיו לעיבוד ועיצוב בתוך הקשר כדי להתייחס לרכיבי חומרה.

"היה כיף לנצל את יכולות הרינדור ב-Onshape, זה עזר לי להבין את המראה והתחושה של נוריות LED משובצות אפשריות וכיצד האור משתקף בחזרה על הגוף והחלל סביבו, זה הוסיף דרמה נוספת בדרך זו שנוכל לחקור מהצד הדיגיטלי לפני שנצטרך להנדס אותה ולחקור אותה במציאות"

הדפסת שמלת המסך

שמלת המסך נוצרה לבסוף למציאות באמצעות HP Inc. חברת התלת מימד הדפיסה את היצירה באמצעות HP Multi Jet Fusion 5420W החדשה שלהם והחומר החדש של HP HR 3D PA12 W.

 PA12 W החדש, סוג של ניילון, אידיאלי עבור חלקי ייצור פונקציונליים ברמה הנדסית, לבנים ואיכותיים.

"הרכיבים המודפסים בתלת מימד היו קלים מאוד, כמו שום דבר שאי פעם חוויתי בעבר, ומושלמים עבור שמלה כזו, מכיוון שאינך רוצה שחלקים כבדים מלאים בטכנולוגיה יכבידו על הגוף שלך. זה היה התאמה מושלמת של חומריות ועיצוב, הדבר המגניב הנוסף בהדפסות ה-PA12 W החדשות של HP הוא שהחלקים הלבנים שלהם נשארים לבנים ולא משתנים לאורך זמן כמו הדפסים אחרים שעבדתי איתם. יש להם יציבות חיי מדף יוצאת דופן, לא חוויתי שינויים בצבע או בתכונות מכניות לאחר הבדיקה. ההדפסים נשארים לבנים באופן עקבי ויש להם שבירה יפה של אור וחוזק גדול"

תצוגת שמלת המסך

העיצובים הבולטים של וויפרכט בדרך כלל מושכים תשומת לב מהתקשורת, והיצירה הזו אינה שונה. עוד לפני ההשקה הרשמית של השמלה, אב הטיפוס כבר הוצג ברחבי העולם – הן באינטרנט והן במגזינים ובמוזיאונים. לדוגמה, אמנית הפופ הביונית ויקטוריה מודסטה, שמתהדרת ברגל תותבת, לבשה את היצירה בצילומים במהלך צילומי סרט תיעודי על AI בלוס אנג'לס. מתמודדת מיס יוניברס תאילנד 2022, פרפטואה סמית', לבשה את היצירה גם על שער מגזין Pump. בנוסף, אב הטיפוס הראשון מוצג ב"Museum voor Beeld & Geluid" במכון ההולנדי לקול וראייה כ"מחשב לביש", בתערוכת "מכשירי המדיה" שלהם.

הפרויקט יוצג כעת במהלך פסטיבל ARS Electronica בלינץ, אוסטריה 6-10 בספטמבר. השאלה בה מתמקד הפסטיבל הגדול באירופה לאמנות, טכנולוגיה וחברה היא: "למי יש את האמת?". לאחר ההשקה, השמלה תוצג במהלך BrainBar בבודפשט ב-21+22 בספטמבר, ולאחר מכן תיסע להצגה במהלך ה- Eindhoven Maker Faire (NL) ב-23+24 בספטמבר.

רוצים לראות את הטכנולוגיה בפעולה?
השאירו פרטים ונקבע פגישה בחדר הדמו שלנו