Forward AM מאפשר את עתיד האדריכלות בבטון

תבניות בטון

Forward AM מאפשר את עתיד האדריכלות בבטון

אדריכלות היא הביטוי המרבי של אסתטיקה עכשווית ורוח הזמן, המציגה את השאיפות הרעיוניות והטכניות של העידן.

הפרויקט
תעשייה

בנייה

מוצר

תבניות בטון

למה basf forword AM?

הפורטפוליו הגדול ביותר של חומרי AM בעלי ביצועים גבוהים מציע את החומר המתאים לסוגים שונים של אורתוזים

החומרים שהיו בשימוש

"תבניות בטון" – פילמנט לאדריכלות ובנייה על ידי Forward AM ו- BigRep

התוצאה

מדרגות בטון ב ופנל חזית בטון בהזמנה אישית, המאפשרים פרויקטים אדריכליים חדשניים בבטון

הפתרונות הארכיטקטוניים המכוונים לעתיד של היום דורשים עיצובים ברי קיימא יעילים יותר מבחינת עלויות הבנייה וההפעלה. טכניקות אדריכליות והנדסיות חדשות מאפשרות כעת גישה חדשה לחלוטין לבנייה, עם הדפסת תלת מימד בקנה מידה גדול שדוחף את הגבולות של טכניקות הבנייה הנוכחיות.

האתגר: לאפשר עתיד חדש לארכיטקטורה בבטון

מבנים אדריכליים חדשניים וייחודיים בבטון משפיעים בצורה חזקה על הנראות והנוכחות של פרויקטי בנייה בודדים.

עם זאת, כאשר אלמנטי הבנייה הללו הופכים מורכבים יותר, פתרונות התבניות הקונבנציונליים מגיעים במהירות לגבולותיהם – וכתוצאה מכך, עיצובים חדשים וברי קיימא עשויים להישאר בלתי ממומשים. זה מציב אתגר אמיתי לאדריכלים ומעצבים המחפשים כל הזמן עיצובים מבניים חדשים וטכנולוגיות מהדור הבא ליצירת מבנים יעילים יותר, ברי קיימא וארגונומיים יותר לעתיד.

פתרון: ייצור תוסף בקנה מידה גדול

כדי להתגבר על האתגר הזה, Forward AM ממנפת את הסינרגיה בין שלושה מתחומי ההתמחות העיקריים שלה: הנדסה וירטואלית, ייצור תוסף ופיתוח חומרים מתקדמים. על ידי שילוב של שלושת עמודי התווך הללו אנו יוצרים תהליך קוהרנטי, דיגיטלי לייצור דיגיטלי, המעניק לאדריכלים ולמעצבים את החופש לממש את הפרויקטים המפורשים שלהם ללא עלות נוספת או בזבוז חומר.

צוות המומחים של Forward AM יצר זרימת עבודה של עיצוב לייצור המאפשרת ללקוחותינו כמו חברות בנייה ליצור מגוון עצום של תבניות חדשניות ביותר. המומחים שלנו פיתחו חומר ספציפי לתבניות עם חוזק מבני ויציבות צורה יוצאת דופן, המותאם באופן מושלם להדפסת תלת מימד בפורמט גדול – שלושה קריטריונים חיוניים ביצירת תבניות העתיד. תוך שימוש בטכנולוגיית הדפסת תלת מימד של BigRep, עם נפח הבנייה הגדול שלה, הצלחנו לממש את המשולש המושלם הזה.

הדפסת תבניות למדרגות עם חומר התבניות החדש ב-BigRep Studio G2 (מקור: Forward AM).
לוח חזית בטון יצוק עשוי מתבניות מודפסות בתלת מימד (מקור: Forward AM).

"חזית טיפת המים" מדגישה כיצד שלושת ההיבטים הקריטיים הללו מילאו תפקיד מפתח בהצלחת הפרויקט. תחילה הוא עוצב באופן פרמטרי, לאחר מכן עוצב מחדש כתבנית מודפסת תלת מימדית אופטימלית, ולבסוף יצקה בבטון. זוהי דוגמה מושלמת לאופן שבו עיצוב דיגיטלי בשילוב עם יישום מיומן של הדפסת תלת מימד מאפשר זמן אספקה ​​קצר יותר ויכול לחזק את תפיסת החומריות בעיצוב אדריכלי.

"הצורה המודפסת התלת-ממדית שעוצבה והופקה על ידי Forward AM סיפקה אפקט משטח מרשים מאוד על לוח חזית הבטון שלא ראינו קודם לכן - בנוסף הצלחנו לשחרר אותו ללא מאמץ נוסף."

זמן אספקה ​​קצר יותר באמצעות שרשרת תהליכים דיגיטלית קוהרנטית (מקור: Forward AM).
תוצאה: פתרון מקצה לקצה למבני בטון בהזמנה אישית המאפשר תבניות מודפסות בתלת מימד

את מבני הבטון המתקדמים ביותר של אמצע המאה ה-20 על ידי אנשי חזון כמו ארווין האוור ופייר לואיג'י נרווי כבר כמעט ולא ניתן לראותם. הידע והטכניקות של בעלי מלאכה מיומנים בשיתוף פעולה הדוק עם אדריכלים ומהנדסים כמעט נעלמו מאתרי הבנייה של היום. האדריכלים של היום שוב משתוקקים לממש את העיצובים החדשים הבולטים שלהם בבטון. הודות להנדסה וירטואלית, משטחים מבריקים או נגד החלקה, תכונות נוי וצינורות פונקציונליים יכולים כעת להשתלב דיגיטלית בעיצוב ולבצע אופטימיזציה פרמטרית.

"AM מאפשרת מלאכת בנייה דיגיטלית חדשה, המניעה את החזרה של טכניקות יציקת בטון מתקדמות אלה וסוגרת את הפער בין אומנות מומחים לבנייה אוטומטית. "המדרגות בהזמנה אישית ב-NEST Step2" היא דוגמה מעולה - היא מראה מה אפשרי כאשר משלבים במיומנות מומחיות עיצוב דיגיטלי, כלי ייצור נכונים ופתרון החומר המתאים ביותר."

יציקת בטון מתקדמת המתאפשרת על ידי תבניות מודפסות בתלת מימד (מקור: Forward AM).

החזון של "מדרגות בהתאמה אישית בקן Step2" הוא להרחיב את אפשרויות העיצוב של מדרגות בטון ולמזער את העלות הנוספת, בזבוז החומרים והעבודה שהיו קשורים בעבר להתאמה אישית ולמורכבות.

עיצוב מדרגות תלת מימד מותאם דיגיטלית המאפשר הפחתת משקל של יותר מ-50% לעומת מבנה מדרגות קונבנציונלי (מקור: Forward AM).

בתוך העיצוב החדשני והאקטיבי בצורה קיצונית, המדרגות החדשות משלבות בצורה מיטבית ארגונומיה אנושית ותכונות בטיחות תוך הורדת משקל ב-50% בהשוואה למדרגות בטון קונבנציונליות. הפחתת משקל זו גורמת גם לטביעת רגל נמוכה יותר של CO2 מכיוון שנדרשים פחות מלט, בטון ודלק משא.

התכונות המבניות המצוינות של בטון מזוין סיבים בעל ביצועים גבוהים במיוחד מאפשרות צורות דקות ומורכבות שפשוט בלתי אפשריות עם בטון מזוין רגיל. אף על פי שהמדרגות בהזמנה אישית נתפסת כאלמנט פיסולי אחד קוהרנטי, היא מחולקת לשלבים בודדים. האלמנטים הקלים והיעילים מבחינה מבנית מוכנים מראש ואז מורכבים במקום. מערכת מתקדמת, זיכרון צורה, פוסט-מתח מסגסוגת היי-טק מבטיחה את השלמות המבנית של המכלול לטווח ארוך.

Forward AM פיתחה חומר תבניותקשיח ויציב מאוד מבחינה מימדית וכיוונה אותו עבור מדפסות BigRep ONE ו-BigRep Studio 3D כדי לאפשר את המבנים פורצי הדרך הללו בבטון. השילוב של חומרים מובילים וטכנולוגיית הדפסה מספקים פתרון ייצור בר קיימא מוכן לשימוש מקצה לקצה למימוש התבניות המותאמת אישית שלך עם זמן אספקה קצר מאוד.

מדרגות בהזמנה אישית ב-Nest Step2 עשויה מתבניות מודפסות בתלת מימד (מקור: Digital Building Technologies - ETH Zurich).

"הודות לשיתוף הפעולה הפורה שלנו עם Forward AM ו-BigRep, הפיתוח של מערכות תבניות חכמות למבני בטון בעלי ביצועים גבוהים הפך למציאות."

צוות יצירה משותפת "מדרגות בהזמנה אישית" ביחידת STEP2 הקרובה של NEST שתיבנה באמפה בציריך עם BASF כשותף ראשי:

עיצוב מדרגות  Digital Building Technologies – ETH ציריך עם ROK, BASF Forward AM, SW Umwelttechnik ו-BASF RA/OIT

פתרון תבניות מודפס בתלת מימד BASF Forward AM, Precast Concrete SW Umwelttechnik, עיצוב מבניים Walt Galmarini, Architecture ROK

איך התהליך עובד? לקוחות צריכים לא יותר מאשר רעיון או קונספט עיצובי ראשון – אנחנו ב-Forward AM מעבירים אותו בקובץ דיגיטלי, דואגים להדפסת התבניות הרצויות, אנו שולחים את החלק למקום שבו הטופס ייוצק בבטון, למשל מפעל טרומי או בניין אתר – והיישום הסופי יכול להשתלב בפרויקטי בנייה חדשניים:

רתום את היתרונות המבניים והיעילות הבולטים של ייצור תוסף כדי לממש את עיצובי תבניות הבטון בעלות ביצועים גבוהים.