הושלמה חלוקה של 55,000 מחשבי טושיבה דיינבוק בחודש וחצי בלבד

החלוקה בוצעה ע"י חברת מפעיל, במסגרת "הכתה הדיגיטלית" תוכנית הדגל של משרד החינוך  להפיכת מערכת החינוך לטכנולוגית וחדשנית

חברת מפעיל, הנציגה הרשמית של מותג Toshiba – Dynabook בישראל, השלימה בימים אלה מהלך לוגיסטי ענק – חלוקה של 55,000 מחשבים לבתי ספר במסגרת זכייתה כספק המוביל בתחום המחשוב, במכרז של משרד החינוך כחלק ממתווה לצמצום הפער הטכנולוגי שהוצף בעקבות משבר הקורונה בישראל. החלוקה  ברחבי הארץ, בוצעה תוך שבועות ספורים בלבד, עם 0 תקלות מחשוב.

מפעיל החלה בימים אלה, חלוקה נוספת של 15,000 מחשבים ניידים המהווים  הרחבה של שלב ראשון. החלוקות החלו וימשכו לאורך ינואר 2021.

הלמידה המקוונת בעידן הקורונה מחייבת מחשב לכל תלמיד. על פי הערכות משרד החינוךיש כ- 250,000 תלמידים ללא מחשב נייד וללא אמצעים לרכשה של כזה. בנוסף ממשאל הורים שערכה הנהגת ההורים הארצי עולה כי ל-33% מההורים אין  בבית מחשבים עבור למידה מרחוק של ילדיהם.

חברת מפעיל, נציגת Toshiba – Dynabook נבחרה כספק המוביל, בשל  הניקוד הגבוה שקבלה בהתאם לדרישות המכרז: אספקה מהירה, ציון איכות מחשב גבוה בשילוב עם מחיר אטרקטיבי. מפעיל מספקת גם את שירות התמיכה והתיקונים הכולל איסוף והחזרה של המחשב. המחשב שיסופק הינו של היצרנית Toshiba – Dynabook  – החברה שייצרה את המחשב הנייד המסחרי הראשון בעולם כבר ב-  1985.  שם המותג Toshiba, הפך לאחרונה למותג  Dynabook – מותג ידוע של חברת TOSHIBA ביפן זה שנים. בקרת האיכות הקפדנית ממשיכה להשמר גם במותג החדש ,Dynabook מה שמאפשר המשך פיתוח קווי מוצרים איכותיים מאוד ועמידים ביותר.

המחשב שמסופק על ידי חברת מפעיל לילדי ישראל, עולה על דרישות הבסיס במכרז, הן מבחינת מגוןן חיבורים מלא, זמן עבודת סוללה ארוך של 10.5 שעות עבודה רצופה ותקני איכות ועמידות מחמירים.

"במיוחד בעת הזו בה המוני תלמידים נאלצים ללמוד מרחוק, אנו גאים כי הצלחנו לספק עשרות אלפי מחשבים בזמן כה קצר לאלפי תלמידים שזקוקים למחשבים הניידים", אומר רז דרבי מנכ"ל חברת מפעיל,

"פרויקט הכתה הדיגיטלית", הוא פרויקט בעל חשיבות לאומית עליונה המסייע לצמצום הפער הטכנולוגי והדיגיטלי הקיים בין ילדי ישראל. פער שאם לא נצמצם אותו בשלב מוקדם, יילך ויתעצם עד למצב שהוא יהיה בלתי ניתן לגישור בשלבים מאוחרים יותר, וכך גאוותינו בהישג מרשים זה".

אודות מפעיל:

חברת מפעיל (Mafil) מובילה מעל 80 שנה את תחום המחשוב וההדפסה לארגונים ומוסדות חינוך. החברה פועלת ב-4 תחומים עיקריים: פתרונות ייצור בתלת מימד, פתרונות חכמים לניהול פלט ארגוני, פתרונות דפוס מקצועי ומחשוב וציוד היקפי. מפעיל מייצגת מותגים בינלאומיים מובילים בכל אחד מתחומי הפעילות. למפעיל צוותים מנוסים, מעבדת מחשבים in house ומערך שירות מקצועי בפריסה ארצית.