טכנולוגיות הדפסה בתלת מימד

טכנולוגיית הדפסה בתלת מימד, הפכה בשנים האחרונות פופולרית בשל יכולתה לייצר צורות גיאומטריות מורכבות שלא ניתנות לייצור בשיטות מסורתיות, היא מפחיתה פסולת , מגבירה את הגמישות העיצובית, חוסכת זמן ועלויות.

אנו במפעיל משווקים מגוון מדפסות בטכנולוגיות שונות למגוון יישומים ומתאימים ללקוח את המדפסת המדויקת ביותר לצרכים ולדרישות הארגון שלו. השרות שלנו מתחיל במיפוי צרכים, התאמה, הטמעה, התקנה, ליווי והדרכה עם שרות Help Desk  מקצועי ושרות באתר הלקוח. הפתרונות שלנו כוללים במידת הצורך תהליכי Post Processing, וכמובן חומרי גלם מקצועיים / הנדסיים המותאמים לאפליקציות הנדרשות, שהם זהים או כמעט זהים לחומרים בהם משתמשת התעשייה המסורתית.

אנו משווקים מדפסות מבוססות טכנולוגיות שונות: Fused Deposition Modeling (FDM/FFF), סטריאוליתוגרפיה (SLA/DLP) ו- Selective Laser Sintering (SLS/MJF).

Fused Deposition Modeling (FDM) FDM היא טכנולוגיית ההדפסה התלת מימדית הנפוצה ביותר, קלה לתפעול, מה שהופך אותה לנגישה למגוון רחב של משתמשים.

סטריאוליתוגרפיה (SLA): SLA/DLP/mSLA היא טכנולוגיית הדפסה תלת ממדית באמצעותה מפיקים חלקים מ שרפים פוטופולימריים נוזליים אשר מתקשים בעזרת לייזר או קרני אור UV .החלקים מיוצרים ברזולוציה גבוהה עם גיאומטריות מורכבות ובגדלים שונים כולל מזעריים שלא ניתנים לייצור בטכנולוגיות אחרות

Selective Laser Sintering (SLS/MJF) SLS היא טכנולוגיית הדפסה תלת מימדית המשתמשת בלייזר עוצמתי כדי לסנטר (להקשיח) אבקות של חומר טרמופלסטי כגון ניילון שכבה אחר שכבה לצורך יצירת אובייקט תלת מימדי.

באמצעות טכנולוגיית SLS ניתן לייצר חלקים בעלי תכונות חוזק וגמישות מצוינות תואמים דרישות של חלקים סופיים ברזולוציה גבוהה עם גיאומטריות מורכבות. זאת ללא צורך במבני תמיכה אופייניים עבור הדפסת חלקים בטכנולוגיות אחרות .  החלקים הסופיים עשויים לדרוש עיבוד משלים כדי לשפר את גימור פני השטח שלהם.

היתרונות שלנו

בית אחד למותגים המובילים בעולם

מגוון פתרונות וטכנולוגיות ליישומים שונים

ליווי מקצועי בהתאמת הטכנולוגיה והטמעתה

תמיכה ושרות On-site בפריסה ארצית

טכנולוגיות ההדפסה שלנו

תעשיות

רכב, תעופה וחלל

מהפכת הדפסת התלת-ממד אותה מובילה בישראל קבוצת מפעיל, יצרה מהפכה בתעשיית הרכב, התעופה והחלל

חינוך ואקדמיה

גלילאו גליליי אמר ש"אי אפשר ללמד אדם דבר, ניתן רק לעזור לו לגלות זאת בעצמו" ודבריו כאילו חזו את מהפכת ההדפסה בתלת ממד במערכת החינוך המודרנית. טכנולוגיה שהפכה בשנים האחרונות לכלי הוראה רב עוצמה, המעורר השראה בתלמידים, מעצים אותם וחושף אותם לכלים ההופכים את התעשייה הישראלית למתקדמת ותחרותית. קבוצת מפעיל, המובילה את תחום המדפסות בתלת ממד בישראל, מלווה בתי ספר ומוסדות אקדמיים בהטמעת מדפסות תלת ממד, כחלק מתוכנית הלימודים המכינה את התלמידים לעולם טכנולוגי. ההתקדמות הטכנולוגית תורמת להפחתה מתמדת בעלות רכישת המדפסות וחומרי הגלם המשמשים להדפסה ומאפשרים ליותר ויותר מוסדות בארץ ובעולם, להנגיש את טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד לתלמידים ולאפשר להם להתנסות באופן מעשי בתהליכי מו"פ, בתכנון, בעיצוב ובייצור מוצרים מודפסים במגוון אינסופי של עולמות תוכן: החל בעיצוב, ההנדסה ואדריכלות, דרך לימודי מדעים, מכניקה ותוכנה ועד הדפסה באמצעות חומרים אורגניים בעולמות הביולוגיה. העלות הנמוכה יחסית לכל פתרון אחר, התחזוקה המינימלית והבטיחות הגבוהה שמדפסות התלת ממד מציעות לכם, הופכים אותן לכלי לימודי זמין, יעיל ומהיר, המלווה במערך שירות ותמיכה ארצי ובגישה למרכז ידע גלובלי ולמאגר חומרי גלם אינסופי.

רפואה, דנטל ואודיולוגיה

עולם הרפואה עושה שימוש רב בעזרים ורכיבים המותאמים אישית ללקוח ומתאפיינים בעיצוב גיאומטרי מורכב וייחודי לכל מטופל. התפתחות טכנולוגיות ההדפסה בתלת ממד, הביאה אל עולמות הרפואה, רפואת השיניים ועזרי השמיעה קפיצת מדרגה טכנולוגית, אשר סיפקה לרופאים ומטפלים כמוכם, אינספור אפשרויות חדשות ושיפרה משמעותית את יכולתכם לסייע למטופלים. באמצעות שילוב סורקי תלת ממד ומדפסת תלת ממד, באפשרותכם להפיק מודל דיגיטלי ולהדפיס עזרים כירורגיים, תותבים, עזרי שמיעה, מודלים אנטומיים, רכיבים דנטליים ודגמים המשמשים סטודנטים לרפואה. את העזרים הללו תוכלו לייצר באמצעות פולימריים שחלקם מאושרים רפואית למגע ואף להשתלה בבני אדם, כגון מפרקים, שחזור עצם, כתרים דנטליים וכדומה. בעתיד הנראה לעין, תחום ההדפסה בתלת ממד יאפשר גם הדפסה ביולוגית מחומרים אורגניים, להדפסת תאים ואברים. טכנולוגיית הדפסת התלת ממד לעולם הרפואה תורמת משמעותית לאיכות החיים של המטופלים. החיסכון בכוח אדם, תהליך הייצור המהיר מאפשר תפוקה של עשרות ומאות רכיבים מחומרים שונים ובצבעים שונים מדי יום, התאמה אישית לנתוני המטופל וקיצור משמעותי בזמן ההמתנה ובעלויות הייצור - כל אלו מנגישים למטופלים טכנולוגיות ופתרונות רפואיים שהיו בלתי אפשריים עד לפני מספר שנים. מדפסות תלת ממד של קבוצת מפעיל עומדות לרשותכם עם תוכנות ניהול ידידותיות המבוססות על אלגוריתמים ייחודיים, המבטיחים תהליך ייצור אופטימלי עם פחת מינימלי, תוצאות מיטביות ובמחירים נמוכים יחסית לשיטות הייצור המסורתיות.

גופים בטחוניים

התעשיות הביטחוניות והאוויריות מתאפיינות בפיתוח מוצרים מורכבים הדורשים תהליכי פיתוח ארוכים ויקרים. לכן תעשיות אלו היו מהראשונות שזיהו את היתרונות של טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד והפכו את מדפסות התלת ממד לכלי עבודה שכיח במחלקות המחקר והפיתוח, ההנדסה וברצפת הייצור. מדפסות התלת ממד מבית מפעיל הפועלות בתעשיות הביטחוניות והאוויריות, מאפשרות ייצור רכיבים מחומרי גלם פולימריים וממתכות וסגסוגות שונות. כמו כן, הן משמשות להדפסת מודלים משעווה ורכיבי עזר לתבניות ויציקות. השילוב בין מדפסות אלו לסורקים תלת ממדיים ולתוכנות חדשניות, מאפשר לאנשי העיצוב והפיתוח ההנדסי לייצר דגמים רבים, לממש רעיונות שונים, לנהל תהליכי ניסוי ותהייה ולייצר רכיבים לפי דרישה, ללא צורך באחסון וניהול מלאי. באופן זה, מדפסות התלת ממד תורמות משמעותית לשיפור תהליכי הייצור, לקיצור לוחות הזמנים ולחיסכון כספי ניכר.

עיצוב מוצר

מדפסת התלת ממד הפכה בשנים האחרונות ליד ימינו של כל מעצב מוצר - ולא במקרה. מדובר בטכנולוגיה המספקת לכם, מעצבי המוצר, חופש מחשבתי ועיצובי מוחלט משלב הרעיון וגיבוש הקונספט, דרך ייצור אב הטיפוס ועד הייצור הסדרתי, תוך קיצוץ דרמטי בזמני העיצוב והתכנון. בין השימושים הנפוצים בטכנולוגיית תלת הממד בתחום עיצוב המוצר: גיבוש קונספט מדפסת תלת ממד מאפשרת לכם לקבל המשגה פיזית לרעיון העיצובי. בעזרתה, תוכלו ליצור מודל פיזי של המוצר במספר גרסאות, להשוות, לבדוק ולהבין את האיכויות המבניות והעיצוביות של המוצר, לבחון פרופורציות בין רכיבים שונים ואת השילוב בין חלקים הפועלים במכלול אחד ולבצע תיקונים בזמן אמת. יצירת אב טיפוס מדפסת תלת ממד מאיצה באופן דרמטי את תהליך יצירת אב טיפוס ועושה זאת בתוך הסטודיו, ללא תלות ביצרנים במיקור חוץ וללא חשיפה של הרעיון לגורמים שאינם מוסמכים לכך. כך תוכלו לבחון את יעילותו ותפקודו הפונקציונלי של אב הטיפוס ולבצע שינויים והתאמות ללא כל הגבלה - עד לקבלת המוצר הסופי. סדרות ייצור עם אישור האב טיפוס, תוכלו לעבור בקלות רבה לסדרות ייצור קטנות, בינוניות וגדולות. יישום טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד מבית מפעיל, מאפשר לכם ליישם כל רעיון וקונספט עליו חשבתם - גם אם הוא מחוץ לקופסה, ליהנות מאופטימיזציה משמעותית בתהליך עיצוב המוצר, מקיצור לוחות הזמנים ומאי-תלות ביצרנים חיצוניים. בזכות יחס עלות-תועלת נמוך המאפיין את מדפסות תלת הממד של מפעיל, תגלו עד מהרה שהמדפסת היא השקעה משתלמת במיוחד, המחזירה את עצמה תוך זמן קצר ומאפשרת לכם להציע ללקוחות שלכם פתרונות יעילים יותר, במהירות רבה יותר.

הנדסה מו"פ ותעשייה

בעולם של Industry 4.0, גישות הייצור המסורתיות מפנות את מקומן אט אט לטכנולוגיות פורצות דרך וביניהן טכנולוגיית ההדפסה בתלת ממד. טכנולוגיה זו, אשר פרצה לחיינו בשנים האחרונות ומאז היא רק משתפרת והולכת, הובילה מהפכה בעולם ההנדסה, המו"פ והתעשייה והיא מאפשרת ייצור מהיר של אב טיפוס וסדרות ייצור קטנות, בינוניות וגדולות ומוצרים קלים, חזקים, יעילים ותחרותיים יותר. שילוב מדפסות תלת ממד שולחניות או תעשייתיות מבית קבוצת מפעיל, יאפשר לכם, המהנדסים ואנשי הטכנולוגיה, לבדוק בקלות חלופות שונות לתכנון המוצר, לקצר משמעותית את ה-Time to market תוך חיסכון כספי ניכר ושיפור משמעותי בפרודוקטיביות.

סטארט אפ והיי טק

מותגים

סיפורי לקוח

איקאה ישראל משיקה ליין אביזרים בטכנולוגית תלת ממד של אולטימייקר לאנשים עם מוגבלויות

ליין  המוצרים, ThisAbles, שפותח באמצעות מדפסות אולטימייקר, כולל אביזרי ריהוט המשפרים את הנגישות של מספר מוצרים פופולאריים  באיקאה. האביזרים עוצבו ברוח הפשטות השבדית המפורסמת במטרה  להקל על חיי היום יום של נכים ואנשים עם מוגבלויות.

את הפרויקט הובילה איקאה ישראל בשיתוף עם  Milbat,ארגון ללא כוונת רווח ועם Access Israel ,ארגון לאומי ללא כוונת רווח העוסק בנגישות והכללה.

הליין כולל כרגע  13 מוצרים שונים עבור חדרי הסלון, האמבטיה וחדר העבודה ועליהם נמנים:   EASY HANDLE ידיות נוחות, לפתיחה קלה יותר של דלתות, חדר ארונות וארונות., לחצן גדול מיוחד בשם  MEGA SWITCH ,להתקנה על מתגים קטנים של מנורות איקאה ו  CANE BY ME – לאכסון מקלות הליכה לנגישות מידית ישר מהמיטה.

כל המוצרים מיועדים להדפסה בחומר הגלם PLA  והם עשויים מ 1-2 חלקים בלבד להרכבה פשוטה. בנוסף, כולל ליין המוצרים גם מוצרים ספורים המצריכים הרכבה מורכבת יותר, כגון: INSIDER  - קליפ מיוחד למדף בשילוב מראה שמאפשר לראות מוצרים מזווית נמוכה. לכל אביזר המיועד להדפסה מצורפת רשימת  רהיטי איקאה התואמים לאביזר, וכן מצוינים פרטי רהוט של איקאה המותאמים מראש לנכים ובעלי מוגבלויות -  לדוגמה כסאות וספות המוגבהים מעט מהרצפה, אביזרי מטבח  לשימוש ביד אחת וקופסאות אחסון לאמבטיה.
בנוסף, האתר מאפשר לאנשים להציע רעיונות לפיתוח פתרונות נגישות משלהם.

הדגמים בפרויקט זמינים להורדה ולהדפסה מכל מקום. איקאה ישראל פרסמה גם סדרת סרטונים ביוטיוב להדגמת יישומי המוצרים והובעה תקווה שהפרויקט יתקדם ברמה הבינלאומית, כולל חשיבה על הצבת מדפסות תלת ממד לייצור עצמי בחנויות.

"החזון הגלובלי של איקאה" כך מוסרת החברה "דוגל בשיפור איכות חייהם של מקסימום בני אדם, וביניהם כמובן, אנשים בעלי מוגבלויות המהווים 10% מאוכלוסיית העולם. הבנו שאנחנו חייבים לפעול על מנת להגיע לכל האוכלוסיות שייהנו  מאיכות החיים המסופקת על ידי מוצרי איקאה".

איקאה הנה אחת החברות הגדולות ביותר בתחום מוצרי הצריכה הפונות לטכנולוגית התלת ממד. ניסיונותיה הקודמים של החברה בתחום זה כללו  ליין קישוטי קיר וכיסא ארגונומי.

היכנסו לסרטון!

https://youtu.be/Lz60MQXyr-U

קרא עוד

כתבות

תלת ממד
18.04.22
MiniFactory Ultraהתשובה האולטימטיבית להדפסה תלת ממדית מקצועית בחומרים מיוחדים ומרוכבים לחלקי חילוף 
ביוני 2020 – ג'ארי-מתי לטוואלה, נהג ראלי ויזם פיני קיבל החלטה להשקיע במדפסת תלת ממד של חברת מיניפקטורי. מניסיונו הוא ידע בדיוק את הדרישות הגבוהות לחלקי חילוף בספורט המוטורי. כמה חודשים לאחר מכן עם חלקי חילוף מודפסים, גארי הביא את מכונית הראלי לקצה הגבול שלה ולעבר תחרויות אמיתיות הסיפור מאחורי ההשקעה ג'ארי-מתי לטוואלה עסק במכוניות […]
לכתבה
תלת ממד
05.02.23
הדפסת שלטים בטכנולוגיית תלת מימד
אם יש דבר המשותף לכלל בתי העסק הוא הימצאותו של שלט בפתם. נדמה כי לא משנה השירות או המוצר אותו מציעים בתי העסק השונים, בכולם ללא יוצא מן הכלל משובץ שלט בפתח העסק המבשר על קיומו. לצד שלטים סטנדרטים אשר מבצעים תכלית פונקציונאלית, ניתן לשדרג את השלטים באמצעות נראות בלתי מנוצחת אשר עתידה למנף את […]
לכתבה
תלת ממד
05.02.23
מודל שנבנה באמצעות מדפסת תלת ממד Mcor 3D הקים לתחייה ספינת מלחמה שבדית ששקעה במאה ה 16
במאה ה 16, ספינת "Mars" , שאורכה היה 48 מטר וציודה כלל 108 כלי נשק,  נחשבה לאחת מספינות המלחמה הגדולות ומטילות האימה בהיסטוריה. ב 1564, השתנה שמה של הספינה, שהייתה גאוותה של שבדיה, ל"ספינה המקוללת", כאשר במהלך קרב ימי, הוצתה הספינה ושקעה לקרקעית הים הבלטי ועמה 900 מלחים שבדים וגרמניים ומטבעות זהב וכסף רבים. 447 […]
לכתבה