GoProto

חברת GoProto נכנסה לשווקים חדשים עם HP 3D HR TPA ו-HP jet fusion 4200

חברת GoProto מציעה שירותי ייצור מותאמים אישית כולל אב טיפוס וייצור חלקים סופים בפלסטיק ומתכת.

מאז 2016, GoProto השתמשה בטכנולוגיות העדכניות ביותר כדי לעזור ללקוחות ממגוון רחב של תעשיות להגיע מקונספט עיצובי לחלק סופי במהירות וביעילות ככל האפשר.

באפריל 2017, GoProto הייתה מבין החברות הראשונות בעולם לאמץ את פתרונות ההדפסה של HP Jet Fusion 3D, וב2019  GoProto הצטרפה לרשת הייצור הדיגיטלית של HP, קהילה עולמית של יצרנים דיגיטליים מוסמכים המתמחים בחידושים האחרונים כדי לעזור ללקוחות לשלב ייצור תוספים ולספק איכות ועקביות בקנה מידה גדול.

"עוד מההתחלה, עבדנו בצמוד לHP על חומרים ומכונות" אומר ג'סי לאה, נשיא ומנכ"ל GoProto

"אנחנו משתמשים בטכנולוגיית HP כדי לענות לצרכים של לקוחות בכל מקום מאב טיפוס מוקדם, כמו חלקים סופיים ועד ייצור".

 

האתגר

על אף היותנו בתעשיית ייצור התוספים מאז 1995, זה היה אתגר ל GoProto  למצוא פולימר בעל תכונות אלסטיות ליצירת אב טיפוס וייצור בכמויות קטנות.

"במשך שנים התקשינו לספק ללקוחות חלקים אלסטיים שמישים בכמויות נמוכות עד בינוניות," אומר ג'סי, וגם מוסיף שהיה ביקוש גבוה ליישומים שבהם נדרשים חלקים, גמישים, הניתנים לכיפוף, לרוב בחום גבוה יותר או בסביבות קרות בהן חשיפה כימית היא אפשרית.

הפתרון

ג'סי והצוות שלו בGoProto לקחו את ההזדמנות לחקור יישומים עם עיצובים מורכבים יותר, חלקים חזקים עם התנגדות מכנית אופטימלית בטמפרטורה נמוכה כמו רתמות ומהדקים שמחזיקים את הכבלים במקומם בתוך מחשבים ומכשירים אלקטרוניים נוספים. בעבר, חלקים שונים היו "קשים לייצור" ג'סי אומר. "ואף קשים לייצור אב טיפוס. היינו צריכים חלקים שיכולים להימתח מסביב לחלקים אחרים כדי להחזיק את הכבלים בחוזקה וזה מה שTPA מסוגל לעשות."

על פי ג'סי, שווקים עם יישומים מסוג זה לא קיבלו שירות כמו שצריך מטכנולוגיות וחומרים קונבנציונליים של הדפסה תלת-ממדית או מפתרונות אחרים כמו יציקה או הזרקה מהירה. הפתרונות כללו כלים יקרים, זמני הובלה ארוכים, ומגבלות על גיאומטריה של חלקים הניתנים לייצור או על יכולות פיזיקליות שנדרשו. אך תכונות החומר של HP 3D HR TPA  אפשרו ל GoProto לתת פתרונות לבסיס לקוחות חדש.

" אנחנו לא באמת מחפשים פתרונות לחלקים שאנחנו כבר יכולים לייצר בשיטות קונבנציונליות במחיר נמוך." ג'סי מסביר. "אנחנו הולכים אחרי יישומים שלא היה ניתן לטפל בהם בעבר".

 

תוצאות

GoProto בדקה חלקים אלסטיים ברמת ייצור שיאפשרו לתפקד במקומות שלקוחות עיצבו חלקים לחומרים רכים, כגון תעלות רכב, רתמות חשמליות, מפוחים, צנרת, ציוד אתלטי והתקנים לבישים, לבוש מגן, מודלים אנטומיים ורפואיים, קצה זרוע למכונות ורובוטיקה, תופסנים לציוד אוטומטי והנעלה מותאמת אישית. ההשקה של HP 3D HR TPA על ידי Evonik, "אפשרה לGoProto לשרת לקוחות עם פתרון חדש ומדהים בעוצמתו," ג'סי אומר. התאמת החומר החדש לתהליך העבודה הנוכחי של ההדפסה בתלת-ממד שלהם "לא נדרש ארגון מחדש שלנו או שינוי גדול בציוד," מוסיף ג'סי . "זה קל לאימוץ."

ג'סי רואה פוטנציאל גדול במיוחד לשימוש ב TPA של  Evonik, עם מוצרי ספורט לבישים כמו קסדות ומשקפי מגן: הגיאומטריות האלה קשות מאוד ומתממשקות עם גוף האדם, וכל אחד מאיתנו הוא שונה," הוא טוען. " היכולת ליצור חלקים אלסטיים שיכולים להיות מותאמים אישית, הוא יישום מרגש מאוד. זהו תחום צמיחה עצום עבור החומר הזה.

ג'סי צופה יכולת להגדיל את העסק עבור לקוחותיו הנוכחיים, והגעה ללקוחות חדשים שאולי לא שקלו הדפסה בתלת-ממד לפני, בגלל מגבלות חומרים.

"כל הרעיון של היכולת לקצר באופן דרמטי את זמן מחזור פיתוח המוצרים ולאחר מכן להשיג פתרון ייצור או פתרון שניתן להשתמש בו לייצור הוא מדהים ובלתי ייאמן.

"מעצבים וקונים של חלקים אלסטיים יכולים לצפות לקבל חלקים שמישים מאוד במהירות, חלקים שמסוגלים לעמוד בחום ובקור, כמו גם בעמידות לחומרים כימיים, והכל במחיר נמוך מכיוון שניתן להדפיס ישירות מקבצי CAD"

ג'סי מוסיף.

"זה משנה משחק בשביל הלקוחות שלנו."