באומן צפויה לעורר שינוי משמעותי בענף המסבים באמצעות ייצור של מסבים המודפסים ב-HP Multi Jet Fusion (MJF) ו-HP 3D HR PA 11

באומן אינטרנשיונל (Bowman International) היא יצרנית וספקית מובילה של מסבי החלקה בבריטניה וברחבי אירופה. באומן, שנוסדה ב-1974 באוקספורד, מציעה מגוון של מסבים וחלקים מסונטרים לשימוש בכל התעשיות, מפרויקטים קטנים הדורשים מסבים בגודל סטנדרטי ועד פרויקטים גדולים ומורכבים אשר עשויים לדרוש מסבים בגדלים שונים. באומן יכולה גם לייצר מסבים ייחודיים לפרויקטים ספציפיים (Customized) להתאמה אינדיבידואלית

 

 

 

  • תעשייה: תעשייתי

 

 

  • סקטור: מכונות וציוד

 

 

  • יעד: לייצר מנעד מוצרים מוביל בענף של מסבי גלילים מחולקים (Roller BearingsSplit) אותם קל יותר להרכיב ואשר מציגים ביצועים משופרים במקביל לשמירה על מחירים תחרותיים ועל שיפור הליכים תעשייתיים ברחבי אירופה והעולם כולו.

 

 

  • גישה: באומן בדקה את היכולות של טכנולוגיית HP Multi Jet Fusion על מנת לבצע אופטימיזציה של תכנון החלקים שלה ועל מנת להקל על היצרנים בהרכבה, בתחזוקה ובתיקון של מסבים ואטמים.

 

 

  • טכנולוגיה | פתרון: טכנולוגיית HP Multi Jet Fusion

 

 

  • חומר: HP 3D High Reusability (1)1 PA 11.
   מבוסס על צפיפות אריזה מומלצת ובהשוואה לטכנולוגיית סינטור לייזר סלקטיבי (SLS) מציג תוצאות מצוינות של שימוש חוזר מבלי להקריב ביצועים מכניים. נבדק על פי ASTM D638, ASTM D256, ASTM D790 ו-ASTM D648 ובשימוש סורק תלת-ממד לדיוק מבני. בדיקה מנוטרת באמצעות בקרי תהליך סטטיסטיים.

 

 

 

 

 

אתגר

 

 

בתי מסב הם אחד הגורמים המשמעותיים ביותר עבור ביצועי המסב והם גם החלק המורכב ביותר של מסב. לכן, קשה לייצר אותם באמצעות שיטות מסורתיות.
ההיצע הסטנדרטי של בתי מיסב של באומן –זמינים בשוק ב-17 גדלים שונים – היו מיוצרים באופן מסורתי באמצעות פלדה, ברונזה, או אלומיניום, אשר כולם עשויים לגרום לרעש ורעד במהלך הפעולה, מה שפוגע בעמידות של החומר ולפיכך, באיכות של החלק. גיאומטריה מורכבת במיוחד הובילה לכך שבאומן לא תוכל להשתמש בתהליכים מסורתיים כמו הזרקת פלסטיק לייצור אלפי בתי מסבים אותם היא נדרשה לייצר בכל חודש.

 

 

 

 

אטמים למסבים גליליים מחולקים ייוצרו בעבר באמצעות אלומיניום, מה שיכול להוביל לנזק לתושבות הפלדה ומה שהפך את ההרכבה והפירוק לקשים לביצוע. פעילות בסביבות בהן חלקים חייבים להיות מתוחזקים באופן שוטף וזמן השבתה גובה מחיר כבד, המסבים דורשים אטמים שיכולים לעבור הרכבה והרכבה מחדש בקלות ובמהירות.

 

 

פתרון

 

 

באומן השתמשה בתחילה בטכנולוגית -SLS לפיתוח המוצרים החדשים שלה, אך טכנולוגיה זו הגדילה את הסבירות לעיוותים ומאפיינים מכניים לא עקביים בחלק הסופי, כך שהיא לא התאימה לייצור חלקי ייצור אמינים. מול אתגר זה, באומן חיפשה אחר דרכים חדשים לעיצוב וייצור של החלקים שלה וכתוצאה מכך בחרה ב-HP Multi Jet Fusion (MJF) בתור הטכנולוגיה המתאימה להמשך האב טיפוס לייצור, ולאחר מכן לייצור בכמויות גדולות, במיוחד לבתי מיסב ואטמים של מסבים.
באמצעות יכולות העיצוב הזמינות בהדפסת תלת-ממד, באופן ספציפי עם טכנולוגיית HP Multi Jet Fusion, מהנדסים בבאומן המציאו עיצוב חדש ממתין לקבלת פטנט לבתי מיסב ואטמים של מסבים, המאפשר לחברה לשנות גם היבטים אחרים של המסב הנמצאים מסביב לרכיבים המודפסים בתלת ממד.

 

 

"מאז שיצרנו תכנון מורכב יותר, התאפשר לנו לפשט את שאר הרכיבים בהרכבת המסב", אמר כריס פרי-ווסטלייק, מהנדס ייצור בבאומן. "בכך, הצלחנו להפחית את המספר של רכיבים שונים במלאי בשיעור של עד 75%".

 

 

 

 

באומן ציינה כי שימוש בחומר HP 3D HR PA 11 ("HP PA 11") מאפשר לחלקים התארכות טובה יותר, היבט קריטי בהרכבת חלקים. הודות לשיפור זה בביצועים, חלקים דורשים פחות תחזוקה ופחות חלקי חילוף.

 

 

העמידות בפני שחיקה של HP PA 11 מקלה על הרכבת האטמים וזולה יותר לייצור, מה שמהווה יתרון משמעותי בשימוש בסביבה תעשייתית קשה באופן פוטנציאלי. חומר זה מציע גם תכונות טבעיות מצוינות של חיכוך נמוך, מה שגם מאפשר להתאים אותם ליישום זה.

 

 

תוצאה

 

 

באומן בחרה ב-HP MJF "בעקבות העובדה כי אנחנו יכולים לייצר פי 5 עד 7 רכיבים באותה מסגרת זמן", אומר פרי-ווסטלייק.
באופן מסורתי, נדרש זמן ביצוע של 12 עד 14 שבועות לייצור חלקים אלה, אך באמצעות טכנולוגייתHP MJF זמן הביצוע עומד על שבוע אחד בלבד.
על ידי ייצור של בתי מסב עם טכנולוגיית HP MJF, ג'ייקוב טרנר, ראש תחום ייצור בהוספה בבאומן, ציין כי "אנחנו יכולים להביא את כל יכולת ייצור המסבים הכוללת לנתון גבוה ב-30,40 או אפילו 50%, תוך הארכת מחזור החיים של מסב גלילי מחולק בשיעור של פי 3 עד 5".
מסב זה בעיצוב החדש כולל כעת בתי מסב בהדפסת תלת ממד שלא רק יכולים להגדיל את יכולות העומס הרדיאלי בעד 70%, אלא גם מגדילים את העומס הצירי עד 1000%, ואטמים בהדפסת תלת ממד, המציעים מאפיינים טובים יותר של עמידות בפני שחיקה ושיפור בקלות השימוש.
"עבורנו, Multi Jet Fusion היה צעד משמעותי קדימה במונחים של תפוקה, מספר החלקים בעלי מאפיינים האיזוטרופיים שאנחנו יכולים לייצראומר טרנר.
התכנון המתקדם ויכולות הייצור של באומן מתמקדים כעת באספקת מסבים מחולקים JHB לשוק הגלובלי ובפיתוח יישומים חדשים בייצור בהוספה ובתכנון מסבים.
"אנחנו רואים עתיד אדיר בטכנולוגיית MJF", אומר טרנר. "מה שאנחנו עושים כעת פותח עולם חדש לחלוטין של אפשרויות".

 

 

 

 

לפרטים נוספים על טכנולוגיית HP Multi Jet Fusion.

 

 

צרו קשר עם מומחה הדפסת תלת ממד של HP במפעיל www.mafil.co.il *9495