איקאה ישראל משיקה ליין אביזרים בטכנולוגית תלת ממד של אולטימייקר לאנשים עם מוגבלויות

ליין  המוצרים, ThisAbles, שפותח באמצעות מדפסות אולטימייקר, כולל אביזרי ריהוט המשפרים את הנגישות של מספר מוצרים פופולאריים  באיקאה. האביזרים עוצבו ברוח הפשטות השבדית המפורסמת במטרה  להקל על חיי היום יום של נכים ואנשים עם מוגבלויות.

את הפרויקט הובילה איקאה ישראל בשיתוף עם  Milbat,ארגון ללא כוונת רווח ועם Access Israel ,ארגון לאומי ללא כוונת רווח העוסק בנגישות והכללה.

הליין כולל כרגע  13 מוצרים שונים עבור חדרי הסלון, האמבטיה וחדר העבודה ועליהם נמנים:   EASY HANDLE ידיות נוחות, לפתיחה קלה יותר של דלתות, חדר ארונות וארונות., לחצן גדול מיוחד בשם  MEGA SWITCH ,להתקנה על מתגים קטנים של מנורות איקאה ו  CANE BY ME – לאכסון מקלות הליכה לנגישות מידית ישר מהמיטה.

כל המוצרים מיועדים להדפסה בחומר הגלם PLA  והם עשויים מ 1-2 חלקים בלבד להרכבה פשוטה. בנוסף, כולל ליין המוצרים גם מוצרים ספורים המצריכים הרכבה מורכבת יותר, כגון: INSIDER  – קליפ מיוחד למדף בשילוב מראה שמאפשר לראות מוצרים מזווית נמוכה. לכל אביזר המיועד להדפסה מצורפת רשימת  רהיטי איקאה התואמים לאביזר, וכן מצוינים פרטי רהוט של איקאה המותאמים מראש לנכים ובעלי מוגבלויות –  לדוגמה כסאות וספות המוגבהים מעט מהרצפה, אביזרי מטבח  לשימוש ביד אחת וקופסאות אחסון לאמבטיה.
בנוסף, האתר מאפשר לאנשים להציע רעיונות לפיתוח פתרונות נגישות משלהם.

הדגמים בפרויקט זמינים להורדה ולהדפסה מכל מקום. איקאה ישראל פרסמה גם סדרת סרטונים ביוטיוב להדגמת יישומי המוצרים והובעה תקווה שהפרויקט יתקדם ברמה הבינלאומית, כולל חשיבה על הצבת מדפסות תלת ממד לייצור עצמי בחנויות.

"החזון הגלובלי של איקאה" כך מוסרת החברה "דוגל בשיפור איכות חייהם של מקסימום בני אדם, וביניהם כמובן, אנשים בעלי מוגבלויות המהווים 10% מאוכלוסיית העולם. הבנו שאנחנו חייבים לפעול על מנת להגיע לכל האוכלוסיות שייהנו  מאיכות החיים המסופקת על ידי מוצרי איקאה".

איקאה הנה אחת החברות הגדולות ביותר בתחום מוצרי הצריכה הפונות לטכנולוגית התלת ממד. ניסיונותיה הקודמים של החברה בתחום זה כללו  ליין קישוטי קיר וכיסא ארגונומי.

היכנסו לסרטון!