איך מכינים את העסק, למצבי שינוי ומשבר    

עסקים נקלעים לעתים קרובות למצבי שינוי. זה עשוי לקרות מבחירה או שלא, בנסיבות חיוביות יותר או פחות ולעתים ממש עקב מצבי משבר. קחו לדוגמא את השפעות הקורונה. בעקבות משבר זה, היו בתי דפוס בארץ שראו צמצום מהיר של הביקוש לשירותי דפוס. זאת, לצד צמצום בהזמנות מסוגים ספציפיים, כמו הדפסות עבור אירועים משפחתיים, כנסים ועד שלטי חוצות. משברים מפתיעים כאלה, כמו גם הקצב המהיר של עולם העסקי המודרני והתחרות העזה, מחייבים עסקים להיות מסוגלים להשתנות במהירות וביעילות ולהתאים עצמם לנסיבות. לעתים, הם נדרשים ממש "להמציא עצמם מחדש". 

עסקים זריזים וגמישים

מכירים את המילה המשעשעת "זמישות"? ובכן, בעסקים זה הוא דווקא דבר רציני מאוד. למי שלא מכיר עדיין (וחידושי האקדמיה ללשון מומלצים תמיד בכדי להעלות חיוך) מדובר על שילוב (לשוני ומעשי) של "זריזות" ו"גמישות" או בלעז Agility. שיפור זמישות העסק, עשוי להתבטא בתחומים רבים של מבנה העסק, אופי פעילותו וגם נכסים טכנולוגיים שבהם עושה שימוש. בית דפוס למשל, מבוסס במידה רבה על ציוד מקצועי לא זול ובחירת כל מכשיר כזה משמעותית מאוד. האם היא משליכה גם על הזמישות? הגמישות העסקית? המוכנות למצבי שינוי ומשבר? מעניין לבחון זאת, בעזרת המדפסות בפורמט רחב HP Latex 700/800.

מהירות שווה כסף

כמה זמן לוקח להדפיס תנ"ך? לגוטנברג לקח חמש שנים להפיק 180 עותקים (לפי אוניברסיטת טקסס, שהיא אגב בין הבעלים המאושרים של אחד העותקים שנותרו). מאחר שלא היו למר גוטנברג טלפון סלולארי או ווטסאפ, הלקוחות לא יכלו לנדנד יותר מדי, אבל ברור שהיה צורך להאיץ את העניינים. ואכן, זה בדיוק מה שקרה – רצף חידושים ושכלולים, אשר יאפשרו לעבוד מהר יותר.   

מהירות הוא היבט שמשלים את הגמישות ותורם לפרודוקטיביות. ללא מהירות, תיפגע התועלת שהגמישות עשויה לספק. HP Latex 700/800 מאפשרת הגדלת פרודוקטיביות במעל 50% ביחס לדגמים קודמים, בזכות מהירות הדפסה של עד 122 m²/hr. התפעול השוטף של מכונות הדפוס, היה גורם מאט מרכזי, אשר סיבך את החיים לגוטנברג. לו היה רוכש Latex 700/800, היה נהנה מיכולות כמו ראשי הדפסה קלים להחלפה עצמית.

יותר פתרונות במכשיר אחד, יותר לקוחות בפחות השקעה

כאשר הציוד מספק גמישות מרבית באופני השימוש האפשריים בו ובמדיות שהוא יכול לקבל, תהליכי העבודה פשוטים יותר, מתקבלת התאמה למגוון רחב של סוגי עבודות והעסק הופך אטרקטיבי לכמה שיותר לקוחות שונים.

הדגמים המדוברים של HP, מאפשרים להציע ללקוחות מגוון רחב של סוגי תוצרים, כולל פוסטרים, טקסטיל וטפטים. המדפסות עובדות עם 9 פנטונים, כולל דיו לבן שלא מצהיב לאורך זמן. בכך, הוא מאפשר להדפיס על חומרי גלם שקופים וצבעוניים, בצבעים חדים ועזים.

ההדפסה מתבצעת ללא סולבנטים ובכך, היא מתאימה גם להזמנות עבור מבנים סגורים: בתי חולים, בתי ספר ועוד. אגב, התוצר עמיד גם לתנאי חוץ ואף עמיד בפני שריטות. גם בהיבט של קיימות ואיכות הסביבה HP טפלה, והלקוחות ישמחו לשמוע על פליטת הפחמן המופחתת בשיעור 60% והשימוש המופחת בפלסטיק בשיעור 80%. זאת, בזכות השימוש בדיו לטקס ובמחסניות קרטון ייחודיות.

 עוד מומלץ בהקשר זה, לקרוא את דבריו של מנכ"ל בית הדפוס Imageco, אשר בחר במדפסות אלה במידה רבה בזכות הורסטיליות – https://www.largeformatreview.com/hardware/wide-format-print/imageco-take-quality-to-another-level-with-hp-latex-800w